Confluence RSS feeds

Atlassian - Confluence features (NL)

RSS is een standaard om informatie te verdelen op het Internet. Met RSS is het mogelijk de nieuwste informatie uit Confluence in andere programmatuur te integreren, of een willekeurige hoeveelheid externe inhoud binnen Confluence weer te geven. RSS wordt binnen bedrijven nog zelden gebruikt maar het verdient in vele gevallen zeker de voorkeur boven email.

Really Simple Syndication

RSS informeert lezers of andere websites over nieuwe of een geactualiseerde inhoud. RSS is een eenvoudig middel om informatie uit veel verschillende bronnen op een plek ter beschikking te stellen.

RSS aanbieden

RSS wordt door veel news-websites, weblogs, wiki's en software tools ter beschikking gesteld om actuele informatie openbaar te maken. Uiteraard ook door Confluence.

RSS gebruiken

Omgekeerd kunnen RSS Feeds door speciale programma's worden gelezen en geïndexeerd worden door newsreader programma's, Web Browser (zoals Firefox) en natuurlijk ook door Confluence. Confluence kan zowel RSS Feeds aanbieden als ook verwerken.

Syndicated Confluence

Confluence biedt veel verschillende RSS Feeds aan. Met RSS Feeds kunnen Reader programma's nieuwe en geactualiseerde inhoud aanbieden zonder dat de desbetreffende webpagina bezocht moet worden.

* Een RSS Feed van Confluence informeert u over nieuwe pagina's, nieuwe berichten en nieuw commentaar of veranderingen in gebruikers profielen.

rss1-klein

Als u liever per email wenst te worden geïnformeerd kan dat natuurlijk ook.

Informatie in Confluence weergeven

Confluence kan ook een RSS feeds van een andere websites weergeven. Deze „live feeds" kunnen op iedere pagina worden ingebouwd.

rss2-klein

En natuurlijk...

Integratie met andere producten

Steeds meer RSS - 'aware' toepassingen worden aangeboden. U kunt deze OpenSocial gadgets allemaal in Confluence integreren. Dergelijke gadgets kunnen ook in iGoogle worden getoond.

Voor ontwikkelaars bestaan er RSS compatible build tools, maar ook voor version control systemen, de JIRA bug tracker en nog veel meer. Alle google gadgets kunnen worden getoond en vele laten lijsten van dergelijke informatie zien die weer als RSS feed geëxporteerd kunnen worden.

Doordat zo veel tools RSS aanbieden, en omdat het zo eenvoudig is RSS te gebruiken, is het alleen maar logisch dergelijke informatiestromen in Confluence aan te bieden als gadget en zo uw gehele team op de hoogte te houden van de laatste nieuwtjes. Tegenwoordig willen steeds meer mensen dergelijke informatie delen. Of u dat 'twitteren' ook zelf wenst te doen wordt geheel aan uzelf overgelaten, maar voor diegenen die er gebruik van willen maken zijn dergelijke 'moderne' middelen al ingebouwd en kunnen direct worden gebruikt.